Przesiadka na iOS8 w iPhonie

Jeśli nie macie jeszcze zainstalowanego na swoim telefonie nowego systemu Apple, to polecamy zrobić to jak najszybciej. Od września dostępne jest do pobrania nowe oprogramowanie iOS8 dla urządzeń mobilnych Apple. Nowy system może być pobrany i zainstalowany na poniższym sprzęcie:
 apple
Wiele osób zapewne zadaje sobie pytanie jak tego dokonać? Jak zrobić to najprościej i możliwie najszybciej. Poniżej podpowiadamy od czego zacząć i o co zadbać by móc cieszyć się najnowszą aktualizacją.

Po pierwsze: zalecamy wykonanie backupu wszystkich ważnych dla nas danych. Można to zrobić poprzez iCloud lub iTunes. Backup danych przez iCloud można włączyć w telefonie przechodząc do następujących ustawień: Ustawienia > iCLoud > Dysk i archiwa, po czym uaktywnić opcję Archiwum iCloud. Trzeba pamiętać, że wymagane jest do tego połączenie internetowe.

Backupu danych można również dokonać bez używania chmury. Wystarczy połączyć telefon z komputerem i uruchomić program iTunes. W programie po wykryciu naszego urządzenia, w podsumowaniu informacji, należy wybrać opcję: “Archiwizuj teraz”
 apple
Zdjęcia i filmy z iPhona (iPada) można pobrać w bardzo prostu sposób. W przypadku gdy korzystamy z Maca po podłączeniu iurządzenia do komputera, należy uruchomić proste narzędzie: “Pobieranie obrazów”. Jeśli korzystamy z komputera z Windowsem to po podłączeniu smartfona (tabletu), powinno pojawić się okienko z zapytaniem o import obrazów i filmów.

Kolejnym krokiem jest już sam update. Drogi są dwie, albo bezprzewodowo (OTA) albo kablowo przez iTunes. W obu przypadkach połączenie z internetem jest niezbędne. W przypadku gdy nasz sprzęt ma niewystarczającą ilość wolnego miejsca w pamięci - wybrać można tylko aktualizację przez iTunes. Aby dokonać aktualizacji przez OTA należy w telefonie lub tablecie udać się w to miejsce: Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia - i tapnąć opcję 'Pobierz i zainstaluj'. W drugim przypadku gdy połączymy nasz telefon z iTunes wystarczy wybrać opcję jak na zdjęciu:
 apple
W zależności od szybkości połączenia internetowego i ilości zgromadzonych danych do backupu aktualizacja może nam zabrać np 20 min badź i kilka godzin. Po zakończonym procesie, możemy odtworzyć nasze urządzenie z wcześniej wykonanego archiwum.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+