iPhone 6 vs Nexus 4

Premiera iPhone 6 i 6 Plus, to był dobry moment na wyciągnięcie wniosków z efektów pracy Apple. Na zaskakujące zestawienie można było natrafić na Twitterze, bowiem jeden z jego użytkowników przyrównał nowego iPhone’a 6 do modelu Nexus 4. Sprawdźmy zatem czy telefon skrojony na miarę obecnych czasów ma cokolwiek wspólnego ze sprzętem sprzed 2 lat. 

Apple iPhone 6 zadebiutował w dwóch wielkościach ekranu: 4,7 oraz 5,5 cala (model 6 Plus). Biorąc pod lupę mniejszego iPhone’a widać, że wielkość jego ekranu jest identyczna jak Nexusa. Jest to obecnie jedna z popularniejszych wielkości wyświetlaczy, warto dodać, że Apple posiada dodatkowo ekran Retina HD, większą rozdzielczość w poziomie, a także większą gęstość pikseli. Ostatecznie w tej kwestii plus dla Apple.
Wspomniane przez tweetującego płatności NFC w przypadku Androida, jak pokazuje doświadczenie działają, jednak w Polsce aby w pełni korzystać z dobrodziejstw bezprzewodowych płatności, wymagane jest posiadanie specjalnej karty SIM i zazwyczaj konta w konkretnym banku, wspierającym taką technologię. Płatności NFC w rozumieniu Apple mają przebiegać odmiennie, bowiem Apple Pay jest bezpośrednio powiązane z naszą kartą kredytową (bądź debetową), a sama płatność ogranicza się tylko do przeciągnięcia palcem po wbudowanym w przycisk Home, czytniku linii papilarnych Touch ID. Można śmiało powiedzieć, że Firma z Cupertino odrobiła pracę domową i wprowadzenie Apple Pay to jednak krok w dobrą stronę, mimo iż zajęło to im więcej czasu niż konkurencji.

Pisanie na klawiaturze systemowej jak wiadomo było i jest na Androidzie super wygodne, a to za sprawą możliwości instalacji opcjonalnych klawiatur różnych producentów, w tym metody pisania przeciągnięciami. O takiej funkcjonalności iPhone’y mogły sobie tylko pomarzyć. Czas pokazał, że i najwięksi otwierają się na potrzeby swoich użytkowników i wraz z premierą nowego iOS8 taką możliwość dostali również właściciele nadgryzionych jabłuszek.

Systemowe braki, które wymienia autor, to tylko oprogramowanie, które w przypadku iPhone’a ewoluowało do poziomu oczekiwanego przez swoich użytkowników. Wymienione funkcjonalności były już od dawna dostępne w Nexusie, jednak właściciele smartfonów też potrzebują czasu by oswoić się w pełni ze wszystkimi opcjami swojego zaawansowanego smartfonu.
Autor Twitta próbuje przewidzieć, co też nowego czeka nas w kolejnych odsłonach sprzętu Apple. Dowiemy się o tym zapewne w przyszłym roku i z pewnością będzie to coś, do czego dojrzeli już użytkownicy smartfonów, a nie tylko funkcjonalność, którą posiada telefon dla samego posiadania.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+