Blackberry Classic - klasyczny i dotykowy telefon w jednym

Blackberry Classic to jeden z dwóch najnowszych produktów spod znaku jeżynki. Wyczekiwany przez fanów marki, w pewnym sensie kojarzy się bardzo dobrze z popularnym kiedyś modelem BB9900. Najnowszy Classic oprócz zalet wspomnianego modelu, łączy w sobie najnowsze funkcje dotykowych smartfonów. Razem z modelem Passport oraz Z30 tworzą nowoczesne trio w ofercie Blackberry. Telefon ma trafić do operatorów i na sklepowe półki w drugiej połowie grudnia, początkowo do takich krajów jak US, UK oraz Kanada.
Co zatem kryje ten przesympatyczny telefon? Ekran to czytelne 3,5" w jakości 720p, pokryty Gorilla Glass 3. Telefon napędza dwurdzeniowy procesor 1,5GHz wsparty przez 2GB pamięci Ram. Wewnętrzną pamięć flash 16GB można rozszerzyć przy użyciu kart sdhc. Wbudowany aparat główny posiada rozdzielczość 8MP oraz flesh LEDowy. Z przodu mamy do dyspozycji 2MP kamerkę. Jak widać na zdjęciach, nie zabrakło tu ergonomicznej klawiatury Qwerty, przycisków nawiązania, jak i zakończenia rozmowy oraz kultowego optycznego trackpada. System operacyjny to BB OS 10.3 wspierający aplikacje z Androida za pośrednictwem sklepu Amazon.
Blackerry jest jedną z niewielu firm tak mocno wsłuchujących się w głosy i potrzeby swoich użytkowników. Dzięki temu, mamy okazję cieszyć się z nowego Classica. Cena jaką przyjdzie zapłacić za smartfon poza abonamentem to około 450$.

Źródło zdjęć: us.blackberry.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+