Bluetooth 4.2 nowy standard bezprzewodowych połączeń

Internet przedmiotów (ang. Internet of Things - IoT), to nowe pojęcie funkcjonujące w polskim słowniku. W skrócie oznacza możliwość kontaktowania się przedmiotów codziennego użytku z Internetem. Do tej pory aby urządzenia te mogły połączyć się z siecią wymagane było wyposażenie ich w moduł WiFi, za pomocą którego mogłyby kontaktować się z routerem bezprzewodowym.

Wszystko jednak się zmieni za sprawą nowego standardu Bluetooth 4.2, usprawniającego nawiązywanie połączeń internetowych. Bluetooth 4.2 pozwala na bardzo szybkie połączenia oraz na bezpośrednie połączenia z internetem (routerem Wifi). Nowy standard jest 2,5 raza szybszy oraz posiada 10-krotnie większą przepustowość niż jego poprzednik. Oferuje dodatkowo przemysłowy poziom zabezpieczeń uniemożliwiając wykrycie oraz jest bardziej energooszczędny.

Według hbr.org liczba przedmiotów podłączonych do internetu do 2020 roku ma osiągnąć poziom 28 bilionów sztuk. Biorąc pod uwagę kierunek rozwoju, w tym przypadku technologii Bluetooth, czekają nas coraz ciekawsze technologiczne zjawiska.

Źródło: bluetooth.com
Źródło zdjęcia: bluetooth.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+