Co nowego w Windows 10 - kolejny wyciek

Jeden z najświeższych wycieków związanych z Windows 10 ujawnia nowe fakty dotyczące zmian w interfejsie użytkownika. Wersja oznaczona numerkiem 9901 trafiła do sieci w weekend. Pierwsze co możemy zaobserwować, to zaktualizowany pasek zadań, a także paski nagłówków w aplikacjach "modern". Pasek zadań stał się ciemniejszy, a przyciski minimalizacji, maksymalizacji i zamykania, zyskały bardziej nowoczesny design.
Kolejne zmiany w wyglądzie dotyczą przycisku przypominającego burgera, umieszczonego w lewym górnym rogu okien aplikacji "modern", stał się on większy, a przy okazji usunięto ikonę aplikacji. Wiele osób zapewne uciszy informacja, że pole szukaj, które do tej pory dostępne po wprowadzeniu zmian w rejestrze, od tej pory jest domyślnie ukazane i powiązane z asystentem Cortana. Nadal jednak asystentka głosowa jest mocno ograniczona i wydaje się być nie do końca funkcjonalna.
Oprócz powyższych, zmiany można dostrzec bezpośrednio w oknie ustawień, którego zawartość została zgrabnie wpisana w styl "modern". Jak widać Microsoft zmienia i poprawia co może. Mamy jednak nadzieję, że końcowy efekt oczaruje użytkowników :)

Źródło zdjęć: neowin.net

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+