Edycja plików Office z poziomu Gmaila

Jeśli jeszcze tego nie wiecie, to przypominamy, że z początkiem grudnia Google wprowadził do Gmaila możliwość edycji plików w formacie MS Office. Google wychodząc na przeciw swoim użytkownikom, bardzo dobrze odczytał ich potrzeby wprowadzając stosowny update, dzięki któremu praca dla wielu osób stanie się duuużo prostsza (koniec z ręcznym konwertowaniem plików).

Jeśli w otrzymanym mailu znajduje się załącznik w formacie np. docx, to wystarczy kliknąć z poziomu poczty ikonkę ołówka, dzięki czemu rozpoczniemy od razu edycję dokumentu. System sam przekonwertuje wybrany plik, zapewniając tym samym wygodę pracy nad jednym plikiem.
Jeśli pojawi się potrzeba pracy z pominięciem zmian na format Google, wtedy z pomocą przychodzi specjalne rozszerzenie możliwe do zainstalowania w Chrome, nosi nazwę "Edytor Office".

Przy okazji tej aktualizacji Google wprowadził do swoich dokumentów online wsparcie dla większej liczby plików. Pojawiło się 15 nowych rodzajów możliwych do zaimportowania z ulepszoną obsługą wykresów, zdjęć oraz tabel.

Źródło zdjęć: plus.google.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+