Google i Parlament Europejski

Listopad 20014 to dla Google niezbyt przyjemna data. W związku z tym, że firma prowadzi również swoją działalność w Europie, to zobligowana jest do przestrzegania prawa na terytorium Unii Europejskiej. Głosowanie, które odbyło się w Parlamencie Europejskim było konsekwencją śledztwa przeciwko Google w sprawie zachowań monopolistycznych .

Powodem takich działań była praktyka giganta wyszukiwarkowego związana z faworyzowaniem własnych usług i produktów. Korzystając ze swojej mocnej pozycji Google dyskryminowało inne firmy, których rozwiązania niejednokrotnie przewyższały te od Google. PE przegłosował, że najlepszym rozwiązaniem problemu będzie nakazanie firmie z USA dokonania podziału swoich usług i produktów. W głównym zamyśle chodzi o to by usługi  związane z wyszukiwaniem w internecie oddzielone były od innych usług firmy.

Decyzja członków parlamentu nie jest dla Google wiążąca, bowiem nie ma ona mocy prawnej. W obecnej chwili ma być ona bardziej potraktowana jako drogowskaz dla krajów członkowskich jak mają postępować sytuacjach pojawiających się naruszeń. Starania Unii jak widać zmierzają również w kierunku równości, braku dyskryminacji oraz ograniczeń, w zamyśle ruch internetowy ma być równy dla wszystkich.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+