Innowacyjna klawiatura E-ink Jaasta

Technologia e-ink jest mocno rozpowszechniona wśród tradycyjnych czytników e-book. Umożliwia wygodne i nie powodujące zmęczenia, czytanie elektronicznych wersji książek. Okazuje się jednak, że poza czytnikowym zastosowaniem, można z powodzeniem wykorzystać ją przy produkcji klawiatur komputerowych. Na taki właśnie pomysł wpadła firma Jaasta, prezentując innowacyjną klawiaturę, której przyciski wyposażono w mini ekrany e-ink. Produkt już niebawem ukaże się w jednym z serwisów crowdfundingowych.
Jaasta E-Ink Keyboard jest w pełni spersonalizowaną, bezprzewodową klawiaturą. Każdy z przycisków pozwala na wyświetlanie dowolnych znaków literowych lub graficznych w zależności od tego, jaki program aktualnie obsługujemy. Zmiany odbywają się dynamicznie, bez potrzeby wykonywania dodatkowych przełączeń. Dla samej klawiatury nie ma również znaczenia czy pracujemy w języku polskim czy np. chińskim. Urządzenie można dodatkowo rozbudować o klawiaturę numeryczną, touchpad bądź tablet graficzny.
Klawiatura wspiera takie systemy jak Windows, Linux czy Mac OSX. Posiada również wbudowany mikrofon, a zainstalowana bateria pozwala na rok pracy urządzenia.
Dodatkowo Jaasta zamierza wypuścić do kompletu myszkę. Z założenia ma być bezdźwięczna, ma korzystać z czujnika optycznego i mieć na wyposażeniu pamięć od 8 do 64 GB. Komunikacja odbywać się będzie przez port USB 3.0, do dyspozycji będą programowalne przyciski, a do tego myszka ma być kompatybilna ze wszystkimi popularnymi systemami operacyjnymi.

Źródło zdjęć: jaasta.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+