Jaki uchwyt do robienia zdjęć telefonem?

Do zrobienia dobrych zdjęć nie zawsze jest potrzebny duży aparat z jeszcze większym statywem. Wbrew pozorom dla większości osób wystarczy dobry smartfon oraz niewielki uchwyt. Wybierając się na poszukiwania uchwytu nie musimy więc robić wielkich analiz sprzętowych, na rynku dostępnych jest wiele modeli pasujących do większości smartfonów.

To, o czym powinniśmy wcześniej zdecydować, to czy ma być niewielki i przenośny do spontanicznych zastosowań czy większy z szerokimi możliwościami regulacji do półprofesjonalnych sesji zdjęciowych. O ile w pierwszym przypadku praktycznie od razu powinniśmy znaleźć odpowiedni produkt, to w przypadku uchwytu z wysokim statywem musimy sami zadbać o odpowiednie dobranie mocowania i wysokości statywu tak, by stworzyły one profesjonalny i odpowiadający nam komplet.
Na początek weźmy model Sony Spa-Mk20m. Waży niecałe 80g, a jego wymiary to 5,7x17x5,5cm. Jest nieduży i zmieści się do każdego plecaka albo torby na laptopa. Uchwyt na telefon pasuje właściwie do każdego smartfona i daje możliwość ustawienia go pod dowolnym kątem. Dużą zaletą jest możliwość jego rozbudowy do dużego i profesjonalnego statywu, dzięki możliwości wkręcenia na odpowiedni stojak fotograficzny.
Ciekawą propozycją jest również Hama i model mini Handy. Statyw wykonany jest z metalu, a jego waga to niecałe 145g. Niewielkie wymiary pozwalają na jego bezproblemowy transport. Statyw pozwala na zamocowanie praktycznie każdego sprzętu do robienia zdjęć od Nokia E51 po iPhone5. Jeśli zajdzie potrzeba wykorzystania go ze zwykłym aparatem fotograficznym, producent przewidział możliwość wkręcenia go na umieszczony w uchwycie gwint (¼ cala).
W fotografii wykonywanej smartfonami powinien z powodzeniem, sprawdzić się także statyw JOBY Gorillapod z mocowaniem GripTight. Ogromną zaletą tego statywu są przegubowo-kulowe nogi, które oprócz dowolnej manipulacji na płaskim podłożu dają możliwość owijania ich wokół różnych przedmiotów, jak np. wokół gałęzi podczas sesji w terenie. Sam zaczep GripTight można zainstalować na dużych profesjonalnych statywach tak jak wspomniany wcześniej Sony.

Ceny statywów zaczynają się od około 50 zł a sięgnąć mogą i nawet kilkuset złotych w przypadku rozbudowy o profesjonalny statyw fotograficzny. Dzięki nim bedziemy mieć pewność, że ręka nam już nigdy nie zadrży choćby podczas wykonywania idealnego selfie na przepięknie wykadrowanym tle ;)

Źródła zdjęć: sony.com, saturn.pl, joby.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+