Kamera HTC Re - idealny dodatek do smartfona

Niecodzienny pomysł na uwiecznianie ważnych chwil przedstawiła jakiś czas temu firma HTC. Jeden z ich najnowszych produktów to specjalna kamera, kształtem przypominająca mały peryskop. Powodem do stworzenia takiego aparatu była potrzeba fotografowania bez konieczności używania smartfona czy aparatu z wizjerem. Celem było zaprojektowanie urządzenia poręcznego, maksymalnie prostego i natychmiast gotowego do wykonania ujęcia, również pod wodą. I te właśnie założenia HTC spełniło, idąc nawet o krok dalej.
Kamera określona mianem HTC Re, posiada wbudowany czujnik uchwytu, który w momencie uniesienia aparatu wprowadza go w stan gotowości pozwalając na błyskawiczne zwolnienie migawki. Aparat wyposażony jest w matrycę o rozdzielczości 16 MP i obiektyw o kącie widzenia 146 st., pozwala też na nagrywanie wideo w jakości FullHD (1080p, 30kl/s). Dzięki klasie IPX7 możliwe jest używanie jej pod wodą do głębokości 1m i w czasie do 30 minut. HTC Re wyposżony został w slot na karty pamięci (max 128GB), a wbudowana bateria umożliwia wykonanie nawet 1000 zdjęć. Do synchronizacji danych korzysta z połączenia WiFi, Bluetooth 4.0 oraz posiada port micros-USB.
HTC Re najlepiej jest używać razem ze smartfonem ponieważ wykonywane zdjęcia i nagrane wideo, można od razu przesyłać do kompatybilnej aplikacji. Dzięki pełnej współpracy z programem Zoe możemy podzielić się ujęciami ze znajomymi, a także wcześniej je edytować (zarówno zdjęcia jak filmy), tworząc przy tym niesamowite kompozycje. Sama kamera oferuje takie funkcje: jak nagrywanie po-klatkowe oraz w zwolnionym tempie, zapewniając iście kinowe wrażenia.
W obecnej chwili urządzenie współpracuje z telefonami opartymi na Androidzie co najmniej 4.3 oraz Apple z iOS w wersji minimum 7.
Źródło zdjęć: recamera.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+