Kamera samochodowa - gadżet każdego kierowcy

Kraksy czy stłuczki na drodze nigdy nie należały do przyjemnych zdarzeń. Co gorsza, bardzo często trudno jest dowieść przed policją po czyjej stronie leży wina, dlatego warto zainwestować w wideorejestrator jazdy. Dzięki niemu z łatwością odtworzymy to, co akurat działo się przed obiektywem kamery na chwilę przed stłuczką. Ponadto urządzenie może się okazać pomocne w monitoringu pracowników np. taksówkarzy czy kierowców autobusów, może nadzorować przewożony ładunek lub pomagać w pracy służbom porządkowym oraz ochroniarskim.
Głównym zadaniem tego typu urządzeń jest nagrywanie obrazu, a więc wybierajmy te, których jakość nagrań będzie jak najlepsza. Nigdy nie wiadomo, które szczegóły nagrania będą decydujące podczas rozstrzygania sprawy. Szukajmy więc oznaczeń FullHD, HD, 1080p, 720p. Miłym dodatkiem jest również rejestracja dźwięku, która tak naprawdę powinna być już standardem w takim sprzęcie.
Duże znaczenie ma funkcja nagrywania w nocy. Dostępna jest zazwyczaj w droższych modelach i umożliwia nagrywanie w kiepskich warunkach oświetleniowych dzięki podczerwieni. Musimy mieć jednak świadomość, że jakość nagrania nocą będzie gorsza od tej uzyskanej za dnia. Część rejestratorów jazdy posiada również tzw. G-sensor. Jest to specjalny czujnik, który podczas przeciążenia związanego np. z silnym uderzeniem, zabezpiecza nagranie uzyskane podczas kolizji. Można również spotkać kamery z wbudowanym GPS, który umożliwia zapis lokalizacji zdarzenia. Gdy potrzebujemy wykonać kilka zdjęć do późniejszego przedstawienia np. ubezpieczycielowi, przydaje się funkcja aparatu fotograficznego, która także jest standardem.
Obecnie większość producentów montuje w swoich rejestratorach panel LCD, dzięki można precyzyjnie ustawić obiektyw, a także na bieżąco śledzić to, co dzieje się na drodze. Różni producenci stosują różne wielkości wyświetlaczy od przekątnej 1 cal - wzwyż. Warto zwrócić uwagę na to, czy rejestrator posiada slot na kartę pamięci. Wybierajmy te modele, w których będziemy mogli zainstalować kartę o pojemności np. 32GB, bowiem im więcej pamięci, tym lepiej dłuższe nagranie zarejestrujemy.
W opakowaniach fabrycznych, oprócz samego sprzętu znajdziemy to co najistotniejsze, a więc: uchwyt samochodowy, ładowarkę samochodową i bardzo często kabelek USB do podłączenia do komputera.

Źródło zdjęć: modecom.pl, manta.com.pl, prestigio.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+