Komputer dla gracza, co powinien mieć?

Gracze komputerowi to bardzo wymagający użytkownicy. Najbardziej zagorzali fani wirtualnych rozgrywek oczekują od swoich maszyn ogromnej wydajności i mocy obliczeniowej na każdym etapie rozgrywek. Nie wyobrażają sobie jakichkolwiek zacięć czy lagów, a ich FPS nigdy nie może spać poniżej wartości 30, najlepiej gdyby FPS zawsze oscylował w okolicy ok 80. Do pełni szczęścia potrzebują jeszcze tylko myszki, idealnie dopasowanej do własnej dłoni i odpowiedniej podkładki zapewniającej precyzyjny ślizg.
Wiele dzisiejszych gier, to bardzo zaawansowane pozycje wymagające odpowiednich parametrów od sprzętu, na którym mają być zainstalowane. Aby przyszły gracz w pełni mógł cieszyć się swoją ulubioną grą, musi wyposażyć się albo w specjalny laptop do gier, albo desktopa o określonych podzespołach.

Na co zatem zwrócić uwagę udając się na zakupy? W przypadku laptopów sprawa jest ułatwiona, bowiem możemy sięgnąć po jeden z laptopów MSI ze specjalnym przeznaczeniem dla gamingu np. modele z serii GT czy GS, z przekątną ekranu najlepiej 17" lub któryś z modeli Alienware Della.
Jeśli jednak chcemy złożyć zwykłego PCeta do gier, powinniśmy celować w części z wyższej półki i najlepiej jeśli będą to:
- procesor, minimum 4-rdzeniowy Intel(Core i7 lub Xeon) bądź AMD FX
- karta graficzna, 2 identyczne sztuki przeznaczone do pracy w trybie SLI lub Crossfire
- pamięć Ram minimum 16GB
-  dysk twardy, minimum 500GB w technologii SSD
- płyta główna kompatybilna z powyższymi (ze zintegrowaną kartą dźwiękową oraz sieciową) wraz z zasilaczem dużej mocy
- klawiatura np. z podświetleniem i wyróżnieniem  klawiszy WSAD
- myszka laserowa z regulacją DPI

Należy pamiętać, że najlepszy możliwy zestaw może wystarczyć np. tylko na dwa lata gry w pełnej wydajności. Powodem tego jest fakt, że nowo powstające gry zazwyczaj deklarują większe zapotrzebowanie na moc obliczeniową, co w przypadku 3 letniego komputera może nie być już do obsłużenia.

Źródła zdjęć: msi.com, crysis.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+