Mapy Nokia Here na iOS i Androida

Mapy Google to nie jedyne oprogramowanie, które jest pomocne przy planowaniu samochodowej wycieczki czy podczas poszukiwania konkretnego miejsca na świecie. Mimo iż dla urządzeń z Androidem są domyślnym programem i do niedawna również były w iOS (rok temu usunięte z App Store zrobiły miejsce mapom Apple), to posiadają swojego mocnego konkurenta.

Nokia Here Maps dostępna jest już do pobrania ze sklepu Google Play. Program do nawigacji i orientacji w terenie, jest dość mocno chwalony. Osoby, które korzystały z niej np. na urządzeniach z Windows Phone wiedzą, że na mapach Nokii można polegać tak samo, jak na na tych od Google.

Cechą charakterystyczną Here Maps jest bardzo prosty interfejs, a także możliwość przechowywania map w pamięci. Ta druga opcja jest bardzo przydatna w momencie gdy planujemy podróż za granicę, a przerażają nas stawki lokalne za połączenia komórkowe danych. Standardem w mapach Nokii jest również nawigowanie "zakręt po zakręcie" oraz bieżące informacje o ruchu na drodze wraz POI.

Dzięki opublikowanemu komunikatowi prasowemu teamu odpowiedzialnego za tworzenie map, dowiadujemy się, że Here Maps będą dostępne również na urządzenia Apple najprawdopodobniej na początku 2015 r.

Źródło zdjęcia i filmu: 360.here.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+