Meizu ulepsza iPhona 5C

W opinii niektórych firm, nie tylko top modele marki Apple są dobrym źródłem do naśladowania. Meizu postanowiło stworzyć własną wersję modelu iPhone 5C i pokazało światu swojego M1 note. Już na pierwszy rzut oka widać ogromne podobieństwo do Apple, chociażby z uwagi na dostępne kolory. Telefon w przeliczeniu na PLN, ma kosztować około 600 zł, cena absurdalnie niska na, wg nas, bardzo dobry kawał smartfona z Chin.
Mimo dużego kolorystycznego akcentu świadczącego o wzorowaniu się na 5C, widać również stylistyczne powiązania z modelem 6 iPhona. Dolna krawędź, poza gniazdem ładowania i otworem mini-Jack, jest niemalże identyczna. Również czarne ramki nad i pod wyświetlaczem są łudząco podobne do 'inspiracji'.
Ekran w telefonie to ogromne 5.5" w jakości FullHD 1080p (Sharp/AUO), z Gorilla Glass 3. Dzięki technice PSR potrzebuje on mniej energii, zapewnia większą jasność, gęstość pikseli na poziomie 403ppi oraz zmniejszone o 75% odbijanie światła (pełna laminacja GFF). Telefon napędzany jest przez 64bit 8-rdzeniowy procesor Mediatek, wykonany w technologii 28nm, wsparty przez 2GB pamięci Ram.
Meizu oferuje łączność 4G LTE (download/upload: 150Mbps/50Mbps) i slot na 2 karty SIM z DualSIM standby, a także WiFi dwuzakresowe i Bluetooth LE. Wbudowana kamera główna pozwala na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 13MP i oparta jest o podzespoły Samsunga. Do doświetlania zdjęć służy podwójny flash. Z przodu mamy do dyspozycji 5MP, optymalne w przypadku wykonywania selfie czy prowadzenia połączeń wideo.
Smartfon naszpikowany jest różnymi czujnikami i modułami, mowa tu o: GPS, kompasie cyfrowym, sensorze Half Effect, przyciągania ziemskiego, podczerwieni, żyroskopie, światła czy dotyku. Wisienką na torcie jest w bateria o zawrotnej pojemności 3140mAh, co w przełożeniu np. na czas przeglądania internetu po LTE, wynosi aż 12h! (w optymalnych warunkach).
Jak widać po opisie telefonu, mamy tu do czynienia z phabletem, wielkościowo odmiennym od iPhona 5C. Jeśli jednak oficjalnie pojawi się w sprzedaży w Polsce, może się stać konkurencją dla innych, w tej klasie wielkości wyświetlaczy, smartfonów.

Źródło zdjęć: meizu.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+