Mozilla Firefox już niedługo na iOS

Konkurencyjne do Safari przeglądarki w iOS zazwyczaj nie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Użytkownicy sprzętu Apple wyraźnie odczuwali ich wolniejsze działanie , a przy tym nie pozwalały na tak płynną pracę jak natywna przeglądarka. Z czasem jednak, wraz z popularyzacją nowych rozwiązań (synchronizacji zakładek, haseł, wprowadzania kont użytkowników, itp.), niektórzy chętniej zaczęli sięgać po 'obce', także dlatego, że pozwalały na wyświetlanie stron z zawartością flash (np. Puffin Browser).

Wśród całej gamy możliwych do instalacji w iOS przeglądarek brakowało już tylko jednej - Firefoxa. Na dzień dzisiejszy decyzją Mozilli, lisek pojawi się w iPhonach czy iPadach. Mimo rygorystycznego podejścia Apple do korzystania tylko z ich silnika. Mozilla otwiera się na nowy system, wychodząc z założenia, że gdzie są nasi użytkownicy tam musimy być i my. Wstępnie można ocenić, że Firefox na iOS będzie oferował prawdopodobnie te same możliwości co wersja na Androida.

Takie poświęcenie z pewnością opłaci się firmie, bowiem grono użytkowników iUrządzeń liczone jest w setkach milionów (około 750 mln sprzedanych do tej pory sztuk). Można śmiało stwierdzić, że krok Mozilli został postawiony w dobrym kierunku, co powinno zagwarantować firmie dalszy rozwój i umocnienie swojej dotychczasowej pozycji.

Źródło: techcrunch.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+