Nowa przeglądarka internetowa zastąpi Internet Explorer w Windows 10

Internet Explorer to odwieczny towarzysz systemowych okienek, choć najczęściej krytykowany za powolne działanie i podatność na wszelkie zagrożenia internetowe. Obecnie doczekał się już oznaczenia 11 i sam w sobie jest dość dobrą przeglądarką, jednak w opinii wielu osób nadal pozostaje na straconej pozycji. Być może, aby przywrócić świetność swojemu produktowi, Microsoft wraz z wydaniem nowego systemu operacyjnego Windows 10 ustanowi domyślnym programem do przeglądania internetu nową przeglądarkę o nazwie kodowej Spartan.
Taką właśnie informację można było znaleźć w serwisie Twitter. Z zamieszczonych tweetów dowiedzieć się również można, że IE11 nadal będzie obecna, zapewniając wsteczną kompatybilność. Spartan ma być podobny w działaniu zarówno do Chrome, jak i Firefoxa, ma też wspierać dodatkowe rozszerzenia oraz działać sprawniej. Mimo wszystko Microsoft ma nadal pozostać przy swoich silnikach Chakra JavaScript oraz Trident, odrzucając wykorzystywany np. przez Safari, Webkit.

Przeglądarka Spartan to z pewnością próba odzyskania utraconego zaufania zarówno wśród deweloperów, jak i zwykłych użytkowników. Jeśli faktycznie rebranding przyniesie ze sobą opisywane zmiany, to Microsoft będzie mógł spać spokojnie wydając nowy dopracowany Windows 10 oraz ulepszoną przeglądarkę.

Trzymacie kciuki razem z nami? :)

Źródło: twitter.com

Czytaj też:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+