Patent Apple na zabezpieczenie iPhona

Apple znane jest z patentowania zarówno urządzeń jak i niecodziennych rozwiązań. Nie inaczej jest i tym razem, bowiem firma z Cupertino otrzymała patent na specjalny mechanizm zabezpieczający sprzęty elektroniczne przed znacznymi konsekwencjami wszelkich upadków.

Gdy mechanizm wykryje, że nasze urządzenie zostało upuszczone, następuje przesunięcie środka ciężkości spadającego gadżetu tak, by maksymalnie zmniejszyć ryzyko wystąpienia możliwych uszkodzeń. Upraszczając, chodzi o to by np. iPhone upadł tak, by wgięła się jedynie obudowa, a nie pękł cały ekran.
Opatentowane urządzenie ma działać w oparciu o montowane w telefonach czujniki żyroskopowe, przyspieszeniomierze czy GPS. Obliczenia co do odpowiedniej zmiany środka ciężkości ma oczywiście wykonywać procesor na podstawie zebranych informacji o położeniu, szybkości spadania, a także kilku innych parametrów otrzymanych ze wszystkich czujników.
Innym pomysłem Apple na ochronę przed upadkami są np. specjalne zatrzaski obejmujące wtyk jack od słuchawek. Ich zblokowanie powodowałoby to, że spadający iPhone mógłby zawisnąć na przewodzie słuchawkowym, nie odłączając się tym samym od wejścia słuchawkowego. Oczywiście wśród rozwiązań Apple są również pomysły opierające się o możliwość wytworzenia specjalnych poduszek powietrznych podczas zbliżania się iPhone'a do ziemi (przy pomocy miniaturowych zbiorników z gazem).

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+