Jak oszczędzać prąd - Edimax Smart Plug SP-2101W

 sp2101w
Szukając sposobów na zmniejszenie wydatków związanych ze zużyciem energii elektrycznej, można chwytać się bardziej lub mniej absurdalnych pomysłów. Począwszy od skrajnego wykorzystania świeczki zamiast żarówki, po ręczne wyciąganie z gniazdek przewodów doprowadzających prąd do domowych urządzeń.
Na szczęście, wiele nowoczesnych sprzętów zostało zaprojektowanych tak, by ograniczać zużycie energii elektrycznej, np. w momencie gdy dane urządzenie nie jest używane (poprzez aktywny tryb standby czy zmniejszenie mocy nadawania sygnału WiFi w routerze). Telewizory bardzo często posiadają możliwość automatycznego przyciemnienia obrazu, co w dłuższej perspektywie może przełożyć się na znaczne oszczędności.
Z pomocą wszystkim entuzjastom wszelkich nowinek technicznych przychodzi firma Edimax i jej programator elektroniczny z wbudowanym miernikiem zużycia energii elektrycznej. Model SP-2101W podłączony do jakiegokolwiek sprzętu domowego (czajnika, laptopa czy grzejnika), ma możliwość odłączania i podłączania go do prądu. Urządzenie pozwala również utworzyć harmonogram pracy podłączonych do niego mediów. Dodatkowo, dzięki wbudowanemu miernikowi energii elektrycznej, możemy zbierać dane o poborze mocy i generować tym samym dzienne bądź miesięczne raporty. Właścicieli telefonów z Androidem bądź słuchawek Apple dodatkowo dzięki połączeniu WiFi, mogą sterować programatorem bezprzewodowo. Także konfiguracja SP-2101W odbywa się przy pomocy aplikacji pobranej z Google Play lub AppStore.
Specyfikacja SP-2101W:
- napięcie zasilania 100-240V
- 50-60Hz
- maksymalny prąd obciążenia16A przy  230V
- dokładność miernika  +/-3%
- jednostki miernika kW, kWh
- diody informacyjne
- przycisk reset oraz WPS (wifi protected setup)
- obsługa WiFi
- współpraca z urządzeniami Apple oraz Android
- dostęp zdalny
- kontrola wydatków
- harmonogramy
- alerty na email
- certyfikaty CE, FCC, LVD


Dzięki takiemu, niewielkiemu urządzeniu, dom i otoczenie, w którym przebywamy staje się dużo bardziej funkcjonalne. Z takim gadżetem mamy pewność, że do maksimum kontrolujemy pracę domowych sprzętów, zapewniając tym samym optymalny poziom zużycia energii elektrycznej.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+