4K standardem w telefonach

 4k
Czy technologia wyświetlania obrazu w jakości 4K trafi do smartfonów? Zdaniem Qualcomma, jednej z największych firm dostarczających zaawansowane rozwiązania elektroniczne do wielu urządzeń, przekroczenie granicy 4K wyświetlanego obrazu w telefonach jest już prawie na wyciągnięcie ręki.


Możliwości wyświetlania obrazu ostrego jak brzytwa w telefonach, można przypisać początkowo firmie Apple i wyświetlaczom Retina, które zadebiutowały wraz z pojawieniem się iPhone'a 4. Pozwalały na projekcję obrazu tak ostrego, że dostrzeżenie pojedynczych pikesli przy standardowej odległości obserwacji ekranu było praktycznie niemożliwe. Jednak 4K to rozdzielczość cztery razy większa niż standardowe HD, a mimo wszystko dla większości osób różnica w wyświetlanym obrazie pozostanie praktycznie niezauważalna. Dostrzegalnych zmian można jedynie upatrywać w bardziej dokładnym przetwarzaniu pisma ręcznego na wyświetlaczach phabletów.


Potrzeby rynku rosną wraz z pojawianiem się nowych urządzeń. Można kupić już smartfony, które nagrywają obraz w jakości HD, a więc jeśli nagrywają, to i powinny go dotwarzać. Wiele telefonów nie jest jeszcze gotowych na przechowywanie plików wideo nagranych w tak dużej jakości, z uwagi na małą ilość pamięci flash instalowanej fabrycznie. Jednak dzięki slotom na karty pamięci i to nie jest problemem.Możliwość oglądania materiałów w jakości 4K oferują telewizory, gry na konsolę również, a w związku z tym, że człowiek przyzwyczaja się do pewnych standardów, nie pozostaje nam nic innego jak upatrywać oznaczeń 4K również w smartfonach. Oprócz tego, czekamy też na chip, który zmieści się obudowie telefonu i w pełni obsłuży 4K.

Standardy w świecie najnowszych technologii zmieniają się w ekspresowym tempie, upowszechnienie więc nowej jakości wideo nie powinno nikogo dziwić.

źródło: mashable.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+