Akcesoria z wejściem Lightning

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć oferty.

Apple właśnie zmienia swą politykę i będzie oferował producentom akcesoriów możliwość wykorzystania żeńskiego złącza Lighining. Przedstawiona została specyfikacja portu, a wraz z nią oczekiwania Apple co do tego, jak zostanie on wykorzystany. Gigant z Cupertino wierzy, że wiele firm przerzuci się z micro USB na ich autorskie rozwiązanie. Mowa tu o producentach stacji dokujących, power-banków, kontrolerów gier, słuchawek czy głośników bluetooth.

Co to daje w praktyce? Port Llightning będzie umożliwiał nie tylko ładowanie ale też przesył danych w tym samym czasie. Co w przypadku telefonu podłączonego do stacji dokującej pozwoli np. na odsłuch muzyki przez słuchawki z męskim złączem Lightning podczas jego ładowania. Jednak w swojej specyfikacji Apple zastrzega możliwość użycia jednego złącza per urządzenie, dyskwalifikując tym samym np. hub, do którego wpiętych byłoby kilka urządzeń korzystających z portu. Dzięki temu firma chce ograniczyć konsekwencje związane np. z drenowaniem baterii.
Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć oferty.

Apple wskazuje również na inne zalety korzystania z ich portu w kwestii ograniczenia kosztów produkcji, bowiem użytkownicy będą mogli korzystać z kabli Lightning fabrycznie sprzedawanych z iUrządzeniami. Dodatkowo ładowanie urządzeń z wykorzystaniem złącza Apple jest dużo szybsze niż w przypadku USB. Więcej szczegółów zapewne poznamy, gdy rozwiązanie Apple zostanie zaakceptowane przez szersze grono producentów akcesoriów.

Źródło zdjęć: apple.com, macrumors.com

Czytaj też:
5 powodów, dla których warto kupić iPhone 6 »
20 sposobów na wydłużenie czasu pracy iPhone'a »

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+