Alcatel One Touch Watch zaprezentowany!

Podczas trwających w Las Vegas targów CES, firma Alcatel ujawniła własny smartwatch. Zaprezentowane urządzenie ma domyślnie współpracować z Androidem, Apple iOS i oczywiście z całą gamą urządzeń Alcatel Onetouch. Co ciekawe, zegarek napędzany będzie nie, jak mogłoby się wydawać, systemem od Google ale oprogramowaniem marki i jak oznajmiła firma, ma być sprzedawany w bardzo przystępnej cenie.
Na pierwszy rzut oka to klasyczny zegarek z paskiem i stalową kopertą. Wygląd zegarka bardzo przypomina flagowy model Motoroli Moto 360. Odróżnia go jednak ilość dostępnych wersji, które mogą być dobierane pod kątem indywidualnego stylu każdego z nas. Będzie można nabyć wersję elegancką (ze stali nierdzewnej), typowo sportową (np. z paskiem z gumy) lub bliższą damskiej estetyce (cały biały).
Zegarek będzie naszpikowany przeróżnymi czujnikami i aplikacjami, które pozwolą na łatwiejsze wykonywanie codziennych czynności. Zegarek posiada bowiem wiele funkcji znanych z opasek fitness! Za jego pomocą będzie można kontrolować fazy snu, mierzyć przebyty dystans oraz spalone kalorie, będzie w nim też można pływać. W codziennej pracy ułatwi odbieranie wszelkich powiadomień z różnych aplikacji, a także zamieszczenia informacji na stronach społecznościowych. Przy pomocy bluetooth będzie można sterować swoim telefonem, np. zmieniając utwory muzyczne.
Osoby uprawiające sport, zapewne ucieszy fakt wbudowanego czujnika tętna i miernika wysokości.
Ciekawą funkcją zegarka jest informowanie swojego właściciela wibracją, gdy ten za bardzo oddali się od swojego smartfona. Smartwatch będzie umożliwiał również lokalizację telefonu poprzez zdalne zrobienie zdjęcia lub uruchomienie sygnału alarmowego. Dużym plusem jest również czas pracy bez potrzeby ładowania, który osiąga nawet 5 dni (a minimum 2). Samo ładowania telefonu ma trwać tylko godzinę!

Pełna specyfikacja Alcatel Onetouch Watch:
- grubość 10,5 mm
- średnica koperty 41,8 mm
- wielkość wyświetlacza 1,22"
- łączność bluetooth 4.0 oraz NFC
- procesor STM429
- bateria 210mAh
- czujniki: akcelerometr, żyroskop, wysokościomierz, akcji serca,kompas
- wbudowane wibracje
- pyło i wodoodporny (IP67)
- współpracuje z urzdzeniami Android  min. 4.3 oraz iOS7 i wybranymi modelami Alcatela

Źródło zdjęć: gsmarena.com, alcatelonetouch.com

Czytaj też:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+