Apple Pay i najważniejsze dane ze statystyk

Płatności zbliżeniowe w wersji Apple to szybki i prosty sposób płacenia za zakupy. Póki co, funkcjonalność ta dostępna jest wyłącznie dla obywateli USA. W najbliższych miesiącach firma z Cupertiono planuje rozszerzyć dostępność swojej usługi na kolejne kontynenty. Niekoniecznie jednak od razu wszystkie państwa będą mogły pochwalić się obecnością Apple Pay w ich kraju.

Telefony Apple »


Apple Pay to metoda dokonywania płatności zbliżeniowych polegająca na zbliżeniu telefonu (już niedługo też zegarka Apple Watch) do terminala płatniczego i potwierdzeniu obciążenia karty dodanej do telefonu poprzez zeskanowanie linii papilarnych wbudowanym w iPhone'a czytnikiem Touch ID. Sposób przechowania danych o kartach kredytowych w telefonie i wykorzystywanie biometrycznego zabezpieczenia sprawia, że Apple Pay należy do najbezpieczniejszych  i najszybszych rozwiązań tego typu.


Apple na FashYou »
Statystki związane z Apple Pay niezaprzeczalnie wskazują na duże zainteresowanie i popularność tej metody płatności. Już teraz 2 z 3 dolarów wydanych zbliżeniowo należą do usługi Apple (za pośrednictwem kart Visa, Mastercard i American Express). Już ponad 750 banków i instytucji finansowych zadeklarowało wykorzystywanie Apple Pay i liczba ta ciągle rośnie.


Ciekawostką jest to, że zainteresowanych nowymi płatnościami osób w przeciągu 72h od aktywacji usługi, było aż 1 milion! (łączna suma aktywacji kart na potrzeby tej płatności) i już w listopadzie Apple Pay wykorzystywane było w około 1% wszystkich dokonywanych płatności mobilnych (sama usługa wystartowała w październiku). Wśród wszystkich płatności dokonywanych Apple Pay, miejscami, w których najczęściej to robiono są: Whole Foods, Walgreens, a także McDonald's.

Źródło zdjęć: apple.com

Czytaj także:

Elektronika na FashYou »

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+