Cyanogenmod i plany przyszłość

Ciekawe plany rozwoju przedstawił Kirt McMaster - CEO w firmie Cyanogenmod Inc. Bardzo ambitnie zapowiedział o odłączeniu się od Google w swych działaniach. Cyanogenmod chce dostarczyć swoim użytkownikom takiego Androida, który plasowałby się wyżej niż ten od Google.

Chodzi mniej więcej o to, że w obecnym kształcie system Android nie pozwala aplikacjom firm trzecich na dostęp do wielu zakamarków systemu, z których możliwości mogliby oni korzystać. Ogranicza to w pewien sposób ich działanie i w pewnym sensie wyłącza też możliwość wdrożenia dodatkowych funkcjonalności.

CEO wspomina np. o launcherze Aviate od Yahoo, który dzięki głębszej integracji z systemem bardzo by na tym zyskał, ale najpierw musieliby oni nawiązać współpracę z Cyanognemodem. Firma dodatkowo chce odłączyć się od Google Play, będącego własnością wyszukiwarkowego giganta. Kirt McMaster planuje otworzyć własny sklep, przy współpracy ze swoimi partnerami w czasie krótszym niż 18 miesięcy. Pytanie tylko czy to wszystko uda się zrealizować bez uszczerbku na obecnym etapie rozwoju.

Telefony z Androidem »


Firmą, której poniekąd się to udało (własny system i sklep z programami) jest zanny gigant Amazon, tak więc małemu i ambitnemu Cyanognenowi mocno kibicujemy. Osobom, które nie znają pojęcia Cyanogenmod wyjaśniamy, że jest to upraszczając po prostu dopracowany Android, dużo szybszy niż stockowy, pozbawiony aplikacji narzuconych przez producentów smartfonów, z ogromem dodatkowych funkcji i bardzo szybki w działaniu.

Źródło zdjęć: androidauthority.com, plus.google.com/+CyanogenMod

Elektronika na FashYou »

Czytaj też:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+