Elektroniczna niania sterowana telefonem

Nowoupieczeni rodzice zazwyczaj poszukują rozwiązań, które ułatwiłyby funkcjonowanie w nowej sytuacji jaką jest pojawienie się dziecka. Do tej pory nie przyzwyczajeni do wstawania w nocy i ciągłego czuwania mogą skorzystać z praktycznych urządzeń, jakimi są nianie elektroniczne.
Większość dzisiejszych elektronicznych niań oprócz możliwości odbierania dźwięków, daje przede wszystkim rodzicom podgląd na to, co dzieje się w pokoju dziecka. Dzieje się tak za sprawą wbudowanej kamery HD, która bezprzewodowo przesyła obraz do naszego smartfona np. iPhone’a lub innego urządzenia mobilnego. Również w nocy, gdy jest ciemno, wbudowane oświetlenie na podczerwień umożliwia skuteczną obserwację dziecka. Niektóre urządzenia nie posiadają kamery, jednak umożliwiają dwukierunkową transmisję dźwięków w wysokiej jakości, więc można np. zaśpiewać dziecku kołysankę lub cichutko mówić do dziecka gdy się przebudzi.
Dzięki zaawansowanej elektronice większość tego typu urządzeń daje możliwość podglądu lub nasłuchu kilku użytkownikom na raz. Droższe modele, oferują np. zdalne sterowanie obrotem kamery, gdy w przypadku pozostałych ręcznie ustawiamy przestrzeń do odbierania wizji. Nianie, które zostały wyposażone w kamerę oferują jeszcze jedną bardzo użyteczną funkcję, mianowicie po wykryciu ruchu dziecka mogą zawiadomić nas o tym alarmem, dzięki czemu możemy sprawdzić czy coś niepokojącego dzieje się z naszym maluchem. Do zdalnej obsługi niań zazwyczaj wymagane jest specjalne oprogramowanie instalowane na komputerze, które producent dołącza do urządzenia lub aplikacja do pobrania z Appstore na iPhone’a lub iPada.

Urządzenia zazwyczaj zajmują bardzo mało miejsca i nie trzeba wydać na nie majątku. Nie są również pożeraczami energii elektrycznej. Dlatego w naszym przekonaniu warto wspomóc przede wszystkim siebie w tym trudnym, choć niewątpliwie szczęśliwym okresie życia :)

Czytaj też:
Dron na prezent nie tylko dla mężczyzny!»

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+