Facebook At Work pomoże w codziennej pracy!

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć oferty.

Facebook at Work, to nie próba zachęcenia do korzystania z tejże społecznościówki w pracy, a nowy program Facbooka, którego celem jest tworzenie własnych sieci społecznościowych na potrzeby funkcjonowania firm. Już kilka miesięcy temu było wiadome, że FB pracuje nad nowym produktem, a teraz doczekaliśmy się oficjalnej premiery w postaci aplikacji do pobrania na urządzenia (iOS i niedługo na  Android). Pilotażowy program zarezerwowany jest jednak tylko dla wybranych testerów.

Założeniem Facebook At Work jest stworzenie platformy do wymiany informacji (plików, dokumentów), pracy w grupach czy przesyłania wiadomości w ramach danej firmy. Z aplikacji będą mogli korzystać pracownicy logując się na swoje dotychczasowe konta, lub tworząc nowe.

Jednocześnie całość ma być oddzielona od prywatnych kont i to, co pojawiać się będzie wewnątrz firmy, tam też pozostanie. Nowa platforma Facebooka ma być, co ciekawe pozbawiona reklam, co może sugerować wprowadzenie np. płatnej subskrypcji dla osób, które zdecydują się na jej użytkowanie.

Z jednej strony może być to krok w dobrym kierunku, bo skupienie się na dobrze znanym wszystkim Facebooku, może wpłynąć na poprawę wydajności pracowników. Odejdzie więc potrzeba korzystania z nowych, nigdy nie wykorzystywanych narzędzi, z drugiej jednak strony czy nie za dużo Facebooka w naszym życiu?

Źródło okładki: facebook.com

Czytaj też:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+