Jak sprawdzić hasła z pęku kluczy w iPhonie?

Wyobraźcie sobie sytuację, w której wasz Macbook odmówił posłuszeństwa i wylądował w serwisie, a wy jesteście skazani na jakiś czas korzystać z komputera z Windowsem. Na domiar złego wszystkie hasła i loginy do odwiedzanych przez was witryn internetowych zapisywaliście skrzętnie w pęku kluczy na Macu.

Jak sobie poradzić w obliczu tej dramatycznej sytuacji?

Przecież nie pamiętamy wszystkich haseł! Zmieniać je wszystkie na nowo nie jest najlepszym pomysłem, a wręcz skrajnym jeśli się go podjąć zakładając, że musielibyśmy wykonać np. 30 takich operacji. Co potem? Ponowne wprowadzanie haseł do pęku kluczy w Macu, gdy ponownie trafi w nasze ręce. Nie, nie, nie... Musi być inny sposób!
Jeśli dodatkowo byliście użytkownikami iPhona to zakładamy, że wasz pęk kluczy synchronizował się bezprzewodowo z kontem iCloud. Dzięki temu sprawa jest ułatwiona bowiem gdy zapragniecie zalogować się do swojej ulubionej strony, a 3-cia próba podania hasła nie przynosi rezultatu, wystarczy udać się w odpowiednie miejsce w menu telefonu i odszukać pozycję z pożądanym hasłem. Należy uruchomić "ustawienia" i przejść następnie do pozycji "Safari" i tąpnąć opcje "Hasła i Wypełnianie", następnie na 4-tej pozycji ujrzymy magiczne słowa "Zachowane hasła". Tapnięcie przeniesie nas na następną stronę z witrynami oraz przypisanymi do nich zarówno loginami jak i hasłami :-) Wcześniej trzeba będzie tylko autoryzować wejście w tą opcję kodem zabezpieczającym telefon.

Czytaj też:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+