Modułowy smartfon od Google - projekt Ara [Film]

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć oferty.

Ciekawy koncept telefonu, będący projektem Google, być może w najbliższej przyszłości trafi do rąk użytkowników. Ostatnia konferencja deweloperów Google była miejscem, gdzie zaprezentowano projekt Ara i urządzenie o kodowej nazwie Spiral 2. Testy tego modułowego smartfona, jak ogłoszono, odbywać się będą w Puerto Rico, miejmy nadzieje, że będą udane :)
Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć oferty.

O co w tym chodzi? Spiral 2, to smartfon składający się wielu różnych elementów, które można dopasowywać do swojego stylu, dobierając ulubione kolory i ustalając ich design. Nie tylko o stronę wizualną tu chodzi, ale i o sprzęt zapakowany w tych małych cząstkach. Widoczne na zdjęciach kostki, są elementami "układanki", z której docelowo powstaje mocno spersonalizowany telefon, o dość specyficznym wyglądzie.
Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć oferty.

Każdy z tych modułów wpinany jest do bazowego szkieletu, będącego rdzeniem całej konstrukcji. Generalnie sam telefon po złożeniu jest dość solidny, czego nie można powiedzieć o pojedynczych modułach z uwagi na ich lekkość. Google nie wyklucza, że producentami elementów do swojego smartfona będą mogły być firmy trzecie. Co wpłynęłoby mocno na popularyzację i dostępność telefonu.
Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć oferty.

Zalety dla samych userów są ogromne. Cała zabawa polega na tym, że w dowolnym momencie będzie można zamienić miejscami np. moduł z aparatem na moduł z  WiFi, otrzymując nowy look. Dużym plusem jest konfugurowalność sprzętu zanim jeszcze trafi do naszych rąk, poprzez specjalną strone WWW. W każdej chwili będzie można usunąć np. awaryjną cząstkę i zastąpić ja nową. Chcesz upgrade'ować swój telefon? Proszę bardzo: podmieniamy kostkę z procesorem graficznym albo ekran z 720p na 1080p i voila.
Zapowiada się świetnie i oby jak najszybciej telefon trafił w nasze ręce, bo nie ukrywamy, że nie możemy się doczekać! :)
Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć oferty.

Źródło zdjęć: gizmodo.com, engadget.com

Czytaj też:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+