Nowa przeglądarka internetowa VivaldiWspółtwórca i CEO Opery - Jon von Tetzchner, uruchomił właśnie testową wersję nowej przeglądarki internetowej Vivaldi. Opiera się ona na Chromium i skierowana jest głównie do mocno zaawansowanych użytkowników komputerów, oczekujących dużo więcej od tego typu narzędzia niż możliwość zwykłego surfowania w sieci.

Główne cechy wyróżniające przeglądarkę na tle innych, to możliwość obsługi bez użycia myszki (szybkie komendy pisane), szybki wybór zakładek na wzór Opery, wykonywanie notatek, a także układanie kart w stosy.

CEO Opery zrezygnował ze swej funkcji około 3,5 roku temu. Wrócił jednak ponowne do gry o wyszukiwarkową pozycję, jak tylko dowiedział się, że Opera porzuciła silnik Presto. Projekt, który Tetzchner wcześniej współtworzył opierał się na zaangażowaniu użytkowników, jednak decyzje Opery w oczach CEO były niekorzystne dla  społeczności która wspierała poprzedni projekt.


Oferty laptopów »

Nowa Vivaldi obecnie jest w fazie testów, jednak już teraz wydaje się być bardzo dopieszczona. Wśród obecnych funkcjonalności można wymienić: tagowanie kart kolorami, podgląd i dowolne umieszczanie kart w rogach okna przeglądarki, Quick Commands, klient e-mail. Trzeba mieć jednak świadomość, że nie jest to oficjalny produkt, gdyż brakuje jej nadal wielu funkcji. Pewna cześć nowej przeglądarki nawiązuje do wielu ciekawych opcji, które oficjalnie nie trafiły do Opery. Docelowo produkt będzie bardzo wydajny i ma się stać nieocenionym narzędziem do pracy w Internecie (otwartych wiele kart, duża wydajność). Z pewnością docenią ja osoby spędzające bardzo dużo czasu w sieci.


Czytaj także:

Elektronika na FashYou »

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+