Nowa seria tabletów od HP

Marka HP ogłosiła, że zamierza wypuścić serię tabletów i urządzeń typu 'dwa w jednym', skierowanych głównie do odbiorców biznesowych. HP uważa, że obecnie rynek urządzeń mobilnych jest tym, na którym producenci sprzętów powinni się skoncentrować, tłumacząc tym samym rozwój tej właśnie grupy produktów. Nowa seria urządzeń HP to 8 nowych produktów, których główną zaletą jest produktywność, a drugą walory rozrywkowe.
Wśród tabletów znajdą się urządzenia napędzane systemem Android wyposażone w dwu-funkcyjny rysik, który umożliwiał będzie pisanie zarówno po ekranie wyświetlacza jak i po zwykłych kartkach notesu. Będą to urządzenia o przekątnych ekranu 8" lub 12" (oba z Gorilla Glass 4). Napędzane będą przez  4-rdzeniowy procesor Snapdragon 800 i 2GB pamięci Ram, wbudowana bateria pozwoli zaś na 12h pracy urządzenia. HP Pro Slate 8 sprzedawany będzie w cenie około 450$, a HP Pro Slate 12 w cenie około 570$.
Część urządzeń będzie pracowała również pod kontrolą systemu Windows 8.1 Pro, tak by zaspokoić potrzeby i wymagania innych użytkowników (tych którzy z jakichś powodów nie przepadają za Androidem).
Będą dostępne w dwóch wersjach: z klawiaturą (Elite X2 - 899$) oraz bez (Pro Tablet 408 - 299$). Mocną stroną modelu X2 będzie to, że oprócz klawiatury, której wbudowana bateria wydłuża dodatkowo czas pracy samego urządzenia o około 10,5h, spełnia ono część norm wojskowych, a także współpracuje np. z rysikami Wacom. Będzie również współpracował ze stacją WiGig umożliwiającą bezprzewodowe i automatyczne podłączanie urządzeń peryferyjnych takich jak: myszy, monitory, klawiatury czy głośniki. Uboższa wersja będzie pozbawiona klawiaturki (opcjonalnie będzie można oczywiście ją nabyć). Model Elite napędzany będzie szybkim procesorem Intel Core M, natomiast wersja 408 G1 procesorem Intel Atom 1,33GHz. Odpowiednio, droższy model będzie miał przekątną ekranu 12" a tańszy 8".
Wśród całej serii urządzeń znalazły się również dużo bardziej profesjonalne sprzęty przeznaczone do pracy w środowiskach lekarskich, produkcyjnych, a także w edukacji. Model Healthcare, będzie miał ekran o przekątnej 10" i pracować będzie pod kontrolą Windows 8.1. Dodatkowo pokryty zostanie powłoką przeciwbakteryjną i wyposażony w uchwyt do wygodnego trzymania jedną ręką. Znalazł się w nim również czytnik kodów kreskowych 2D. Cena to około 1500$.
Model wzmocniony, przemysłowy, o nazwie ElitePad 1000 G2 Rugged Tablet, będzie chroniony w zakresie normy IP65 i MIL-STD 810. Podobnie jak u poprzednika z ekranem 10" i skanerem kodów 2D. Wbudowana (podwójna) bateria pozwoli na około 20h pracy. Cena to około 1600$.
Typowo edukacyjne modele o przekątnych ekranu 10" będą oferowane w dwóch wersjach z Windowsem 8 (Pro Tablet 10 EE) oraz Androidem (Pro Slate 10 EE). Skierowane głównie do uczniów, pozwolą na pracę w rożnych warunkach dzięki normie IP52, a dodatkowo zapewniają ochronę przed upadkami i wilgotnością. Napędza je procesor Intel Atom. Do kupienia wersja z Windowsem za 349$ i Androidem za 279$.

Źródło zdjęć: mashable.com

Czytaj też:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+