Nowy Apple Macbook Air 12"

Premiera nowego Macbooka Air, tym razem 12-calowego, jest już tylko kwestią czasu.  Zgodnie z tym co opublikowano w serwisie 9to5Mac, nowy produkt Apple powinien trafić na rynek w połowie 2015 roku. Dzięki informacjom z tego sprawdzonego i wiarygodnego źródła, mamy okazję poznać bliżej specyfikację oraz wygląd nowego komputera. Światło dzienne ujrzało parę ciekawostek związanych z nowym sprzętem.
12-calowy Macbook Air okazuje się być prawie dwukrotnie cieńszy od obecnego Air'a 11-calowego, przy zachowaniu podobnej długości i szerokości obudowy.

Ekran (o większym zagęszczeniu pikseli) posiada minimalne tylko ramki po każdej z jego stron, podobnie sprawa ma się z rozmieszczeniem klawiatury, której krańce niemalże dosięgają bocznych krawędzi obudowy. Sam touchpad ma być większy niż w modelu 11 cali i sięgać prawie klawisza spacji. Rozmieszenie głośników zaplanowane jest na przestrzeń pomiędzy klawiaturą, a zawiasem wyświetlacza. Sprzęt ma być dużo lżejszy od swoich obecnych "braci".
Jeśli faktycznie Apple zamierza wypuścić model o tak okrojonej ilości wejść (według źródła), to od razu nasuwa się pytanie czy faktycznie jest to dobry pomysł. Znaleźć się w nim ma tylko jeden slot USB Type-C, poza widocznym na zdjęciach wejściem słuchawkowym. Zabraknąć ma w nim za to złącza MagSafe, Thunderbolt, drugiego portu USB oraz slotu kart SD. Ładowanie ma się odbywać właśnie przez nowy rodzaj zainstalowanego portu USB.
Z tego co do tej pory udało się ustalić na podstawie plotek to to, że nowy komputer prawdopodobnie będzie wyposażony w energooszczędne procesory Intel Broadwell, pozwalające na zastosowanie pasywnego chłodzenia. Możliwe również, że nowe Air'y będą sprzedawane w trzech kolorach, tak jak ma to miejsce w przypadku iPhone'ów i iPad'ów.

Źródło zdjęć: 9to5mac.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+