Poprawiony Snapdragon 810 specjalnie dla Samsunga [update]

Snapdragon 810 w najbliższym czasie miał być jednym z bardziej popularnych chipsetów montowanych w telefonach klasy premium. Zaskakujące informacje o tym, że narażony jest on na problemy z przegrzewaniem częściowo zachwiały pozycją Qualcomm'a. Wieści o problemach z temperaturą pochodziły od Samsunga i problemów smartfona Galaxy S6 ze wspomnianym Snapdragonem.


Telefony z Androidem »
Jak donoszą internetowe źródła, Qualcomm pracuje nad uaktualnieniem swojego chipa specjalnie na potrzeby Samsunga. Nowa wersja ma być gotowa w marcu, więc Samsung ma szansę zdążyć z produkcją swojego flagowca. Zastanawiające jest jednak to, że Qualcomm do tej pory bagatelizował ewentualne wady swojego produktu.


Okazuje się również, że wiele telefonów, które trafiły już na rynek, mają "pod maską" Snapdragona 810 i żadnych problemów z nadmiernym wydzielaniem ciepła na doświadczają (LG G Flex 2 oraz Xiaomi Mi Note Pro). Nie wiadomo jednak czy uaktualniony chip trafi w ręce innych producentów czy tylko do Samsunga. Ciekawe jest również to, że LG czy Xiaomi takich problemów nie mają, więc może winnym jest po prostu Galaxy S6?

Update z 29.01.2015r.:
Qualcomm potwierdził, że Samsung zrezygnował z zamówienia Snapdragonów 810.

Zdjęcia: qualcomm.com

Czytaj też:

Elektronika na FashYou »

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+