Rozkład jazdy PKP w Google Maps

Jeśli mapy Google służą wam do planowania podróży, to mamy dla Was dobrą wiadomość!

To właśnie od dziś (20.01.2015) dzięki nim będzie można również zaplanować przejazd pociągami PKP Intercity. Za pomocą usługi Google będzie można wyszukiwać połączania realizowane przez PKP Intercity - Express InterCity Premium, Express InterCity, InterCity oraz Twoje Linie Kolejowe.

Prostota obsługi Google Maps pozwoli na szybkie znalezienie najlepszych połączeń, oznaczeń relacji oraz stacji kolejowych. Wyszukiwanie rozkładów jazdy jest możliwe zarówno przez smartfony, tablety, jak i komputery PC. Aktualnie dostępnych jest 300 różnych połączeń realizowanych przez PKP InterCity, z czasem ta ilość będzie się powiększać tak, by docelowo znalazło się tam również 10 tys. km tras kolejowych oraz około 270 dworców.
Aby zaplanować przejazd pociągiem, należy udać się na stronę Google Maps lub otworzyć odpowiedni program na urządzeniu mobilnym. Następnie należy kliknąć ikonę Wyznacz trasę, a z dostępnych opcji wybrać Transport kolejowy. Potrzeba też podać stację początkową oraz końcową. Resztą zajmie się wyszukiwarka :-)

Być może z czasem pojawi się również opcja zakupu biletu na znalezione połączenie kolejowe. W każdym razie taką mamy nadzieję.

Czytaj też:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+