Super szybkie ładowanie telefonu - CES2015 [film]

Tegoroczne targi CES to źródło wielu ciekawych newsów. Jednym z nich jest możliwość ładowania smartfona w czasie około 2 minut. Startup StoreDot, zajmujący się nanotechnologią przedstawił prototyp urządzenia, które pozwala naładować np. Samsunga Galaxy S5 od 0% do 100% w mniej niż dwie minuty! Brzmi świetnie, prawda?

W początkowych fazach projektu urządzenie do ładowania było duże i nieporęczne, wymagało też instalowania specjalnego akcesorium na telefonie. Tym razem jest jednak inaczej. Zmiana w podejściu firmy zakładała takie przeprojektowanie wewnętrznej budowy baterii, by ładowanie odbywało się bez stosowania półśrodków. Generalnie projekt odniósł sukces, ale zawsze jest jakieś ale.
Bardzo szybkie ładowanie niesie za sobą automatyczne skrócenie czasu życia baterii w ciągu dnia. Jednak w całym rozrachunku nie powinno być to minusem. Bo kto by nie chciał naładować telefonu w 2 minuty by korzystać z niego potem nawet przez 6 godzin?

Aktualnie startup prowadzi rozmowy z wieloma dużymi graczami z branży dóbr elektronicznych. Zastosowanie tej technologi wymusza od producentów popularnych sprzętów wdrożenie pewnych zmian w procesie produkcji wiec jeszcze trochę czasu upłynie nim pierwsze seryjnie produkowane urządzenia pozwolą na spopularyzowanie się nowoczesnego sposobu ładowania.

Źródło zdjęcia: mashable.com

Czytaj też:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+