Zyski ze sklepu z aplikacjami Apple

Kto by pomyślał, że taka potęga jak sławne Hollywood jest w stanie przegrać z Apple na finansowym polu bitwy.

Okazuje się firma z Cupertrino to bardzo mocny gracz, który dobrze wie, jak prowadzić biznes, by przychody z roku na rok rosły proporcjonalnie. Odpowiednia strategia i dobrze pomyślane zarządzanie procesami w firmie to klucz do wielkiej kasy, a idealną maszynką do robienia pieniędzy w przypadku Apple, okazuje się być ich App Store.

W 2014 roku deweloperzy aplikacji iOS zarobili więcej niż wyniosły przychody ze sprzedaży produkcji filmowych w samych Stanach. Okazuje się, że aplikacje to dużo większe źródło zysku niż muzyka, programy TV, zakupy czy wypożyczanie filmów. Do tej pory Apple wypłaciło około 25 miliardów dolarów swoim programistom, a w przypadku niektórych z nich przychody były wyższe niż u wielu gwiazd filmowych!


Urządzenia z iOS »

Najlepsze w tym wszystkim jest również to, że App Store rozwija się w zaskakującym tempie i siłą rozpędu napędza ten biznes. Warto dodać, że sklep z aplikacjami jest miejscem, które tworzy około 627 000 miejsc pracy dla programistów iOS w samym US. Dla porównania Hollywood daje ich około 374 000. Steve Jobs z pewnością byłyby dumny z takiego obrotu spraw.

Czytaj także:

Apple na FashYou »


0 komentarze:

Prześlij komentarz

+