Apple TouchID w nowych MacBookach?


Touch ID to zabezpieczanie biometryczne, które pierwszy raz zastosowano w iPhonie 5S. W pierwszym zamyśle służyło do odblokowania telefonu oraz potwierdzania zakupów w App Store przy pomocy odcisku palca. Z biegiem czasu czytnik linii papilarnych Apple trafił również do iPada Air 2. Obecnie jest również integralną częścią systemu płatniczego Apple Pay. Według plotek pochodzących z Tajwanu, czytnik Touch ID może trafić także do Macbooków.

Produkty Apple »

Według nieoficjalnych informacji pierwszy komputer Apple, który byłby wyposażony w Touch ID to 12" Macbook Air. Co jednak ciekawsze, samo pojawienie się komputera Apple jest wielką niewiadomą, bowiem już od zeszłego roku chodzą na jego temat plotki.


Przypuszczalnie nowy Air miałby mieć bardzo cienki profil, tym samy pozbawiony by był wentylatorów, a liczba złącz ma być ograniczona do kilku najważniejszych portów, więcej:


Tajwańskie źródło dodaje również, że czytnik miałby być umieszczony powyżej tackpada, ponadto trafić miałby również do Magic Mouse oraz Magic Trackpad.

Można się domyślać, że skoro Apple wkłada tak wiele energii w rozwój Apple Pay, to rozszerzenie go na notebooki dodałoby całemu procesowi większego "kopa". Takie posunięcie wydaje się być bardzo rozsądne, bowiem pozwoliłoby na pokonanie takiego giganta płatności internetowych, jakim jest PayPal.

Czytaj także:

Elektronika na FashYou »


0 komentarze:

Prześlij komentarz

+