Asystent głosowy Google Now otwarty na aplikacje firm trzecich


Google Now to popularny asystent głosowy dostępny w urządzeniach z Androidem (od wersji Jelly Bean wzwyż). Funkcjonuje również jako osobna aplikacja w systemach Apple oraz Microsoft. W skrócie, Google Now to narzędzie, które pozwala na wydawanie poleceń i sterowanie systemem. Za jego pośrednictwem można uzyskać odpowiedzi na zapytania o pogodę czy szczegóły zarezerwowanego lotu samolotem. Jego działanie opiera się na ciągłym zbieraniu danych na temat użytkownika, w tym między innymi lokalizacji GPS, zapytań do wyszukiwarki czy za pośrednictwem skrzynki pocztowej Gmail.

Kliknij aby zobaczyć urządzenia z Androidem »
Do tej pory wszelka funkcjonalność aplikacji zarezerwowana była wyłącznie do własnych rozwiązań Googla. Z końcem stycznia 2015 roku zostało to jednak zmienione - od teraz również aplikacje firm trzecich będą mogły dostarczać swoje informacje za pośrednictwem Google Now. W obecnej chwili ich liczba wynosi już około 40.Zwiększona otwartość asystenta z pewnością przyniesie same plusy, chociażby w postaci zwiększonej ilości chętnych do skorzystania z tej opcji. Nie będzie już problemem otrzymanie powiadomienia np. z ulubionej aplikacji do nauki języków o konieczności odbycia lekcji czy zrobieniu zakupów (z już automatycznie przygotowaną ich listą).

Aby pobrać lub zaktualizować aplikację, należy udać się do sklepu Google Play (zaktualizowana pozycja ma się pojawić w sklepie niebawem).

Źródło zdjęć: insidesearch.blogspot.com, play.google.com

Czytaj także:

Elektronika na FashYou »

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+