Dlaczego i jaki dysk ssd kupić?

Dyski SSD to obecnie coraz bardziej popularny element budowy komputera czy notebooka. Powoli zastępują tradycyjne dyski HDD, szczególnie jest to zauważalne w zastosowaniach domowych.

Zasada działa dysku SSD jest podobna do funkcjonowania pamięci flash, oznacza to między innymi, że nie posiada on elementów ruchomych, w przeciwieństwie do dysków talerzowych HDD. Ponadto dysk SSD cechuje bardzo duża prędkość odczytu jak i zapisu danych (niemal zerowy czas dostępu do danych), są odporne na wstrząsy, a sama ich praca jest bezdźwięczna.

Dyski SSD można spotkać np. w obudowach 2,5" (najbardziej popularne), a także w postaci kart PCI Express, mogą być wyposażone w interfejs SATA bądź mSATA. Co istotne, ilość pobieranej przez nie energii elektrycznej jest znikoma.

Jeśli zastanawiasz się czy kupić dysk SSD, to jedyna właściwa odpowiedź brzmi TAK. Przesiadka ze starego już HDD na dysk w nowej technologii sprawi, że twój komputer dostanie skrzydeł i na nowo odkryjesz jego możliwości. Do zalet korzystania z dysku SSD można zaliczyć między innymi: szybkie uruchamianie i zamykanie systemu, szybsze działanie i otwieranie aplikacji, płynniejszą rozgrywkę w grach komputerowych, a także szybsze przeglądanie stron internetowych.

Spośród wielu modeli dostępnych na rynku wybraliśmy te, którymi warto się zainteresować z uwagi na cenę oraz pozytywne opinie. Dyski podzieliliśmy na 3 kategorie pojemności do 128GB, do 256GB oraz do 512GB.

Elektronika na FashYou »

Pojemności do 128GB:

Pojemności do 256GB:

Pojemności do 512GB:0 komentarze:

Prześlij komentarz

+