Google Chrome i zabezpieczenie przed niechcianym oprogramowaniem

Niechciane oprogramowanie czy też fałszywe aplikacje są często zmorą osób korzystających na co dzień Internetu. Na wielu stronach możemy natknąć się na natarczywe reklamy programów, aplikacje udające tylko te pełnowartościowe i bardzo natarczywie "zachęcające" nieświadomych właścicieli komputerów do ich instalacji. W związku z tym, że Google ostatnimi czasy kładzie ogromny nacisk na podniesienie bezpieczeństwa podczas przeglądania zasobów w sieci, udostępnione zostało narzędzie, które ostrzegać nas będzie przed ewentualnymi zagrożeniami,

Elektronika na FashYou »

Użytkownicy przeglądarek Chrome w momencie próby odwiedzenia strony, która została wciągnięta na czarną listę podejrzanych witryn, będą informowani stosownym popup'em o ryzyku jakie niesie za sobą przejście pod docelowy link.

Treść komunikatu wskazuje na możliwą szkodliwą zawartość strony, której odwiedzenie w konsekwencji doprowadzi do automatycznej instalacji niechcianych dodatków w naszym systemie. Niechciane oprogramowanie może np. zmienić domyślną stronę startową przeglądarki czy wyświetlać niepożądane reklamy.

Komunikat ponadto umożliwia zgłoszenie takiej witryny do Google. Red screen z pewnością okaże się bardzo przydatny, szczególnie dla tych mniej świadomych użytkowników internetu, pytanie tylko na ile będzie działał bez zastrzeżeń w odniesieniu do stron uczciwych.


Źródło okładki: googleonlinesecurity.blogspot.com 


0 komentarze:

Prześlij komentarz

+