Samsung Pay nowe płatności koreańskiego giganta


Na rynku płatności mobilnych robi się coraz bardziej gorąco. Jakiś czas temu Samsung prowadził rozmowy ze start-upem LoopPay i być może owocem tych negocjacji będzie Samsung Pay. Nowa forma płatności mobilnych będzie prawdopodobnie zaprezentowana podczas premiery Samsung Galaxy S6 na MWC w Barcelonie.

Oferty smartfonów Samsung z serii Galaxy »

Okazuje się, że technologia LoopPay jest mniej wymagająca niż NFC, z którego korzysta Apple Pay. LoopPay nie wymaga NFC do dokonania płatności więc nie ma potrzeby aktualizacji terminali płatniczych przez sprzedawców. Jedyne co jest wymagane, to niewielkie urządzenie, które będzie montowane w urządzeniu mobilnym i pozwoli na zastąpienie karty, a czynność płacenia będzie odbywała bez fizycznego kontaktu. Technologa ta opiera się na tokenizacji i dodatkowo będzie wykorzystywać czytnik linii papilarnych do zatwierdzania transakcji.  


Ogromną przewagą Samsunga w tym przypadku jest to, że sPay będzie współpracować z około 90% paskowych terminali płatniczych i tych z obsługą NFC. Pozwoli mu to na bardzo szybkie rozprzestrzenienie się usługi, gdzie Apple Pay dostępne jest póki co w Stanach. Warto dodać, że inne niż Samsung Galaxy S6 smartfony, będą mogły korzystać z zalet LoopPay, a wszystko dzięki zaprojektowanym specjalnie dla nich etui (np. Galaxy S5 czy Galaxy Note 4).

Elektronika na FashYou »

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+