Telefon z Ubuntu Phone [wideo]

O telefonach z Ubuntu słyszy się już od jakiegoś czasu. Jednak dopiero teraz będziemy mieć okazję poznać i być może kupić swoją słuchawkę z tym systemem.

W najbliższych dniach ma ruszyć sprzedaż pierwszego telefonu z Ubuntu OS, początkowo tylko w ograniczonej ilości i tylko na terytorium Europy (przez Internet). Urządzenie nie będzie demonem prędkości, ale i tak powinno sprzedać się na pniu z racji tego, że jest to coś z czym będziemy mieć do czynienia pierwszy raz.

Telefon będzie wyposażony w aplikacje, które można określić swoistym must have współczesności, czyli Twitter, Facebook, Soundcloud, Yelp, eBay czy Amazon. Smartfon z Ubuntu będzie pewnego rodzaju wariacją modelu Aquarius E4.5 hiszpańskiego producenta BQ (znanego z produkcji czytników e-book). Cena może oscylować w granicach 200 dolarów, a we wnętrzu znajdziemy prawdopodobnie 4-rdzeniowy procesor 1,3GHz, 1GB pamięci ram, 8GB pamięci flash, 8MP kamerę główną i 5MP kamerę przednią, z dodatkowym wypasażeniem w dual SIM.


Jeśli potwierdzi się również to, że podłączenie klawiatury i myszki do nowego smartfona Canonicala zrobi z niego pełnowartościowego desktopa, to dla wielu będzie to bardzo wygodne rozwiązanie na co dzień.

Źródło zdjęcia: engadget.com

Czytaj także:

Elektronika na FashYou »

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+