TouchID będzie jeszcze lepszy!

 
TouchID to czytnik linii papilarnych montowany w niektórych urządzeniach Apple (iPhone 5S, iPhone 6). Jest nieocenionym dodatkiem w kwestii odblokowania telefonu czy zatwierdzania zakupu aplikacji w App Store - wystarczy umieścić na nim palec by dokonać autoryzacji.

Zdarza się jednak, że nie działa on tak dobrze jak byśmy chcieli. Czasem dopiero kilkukrotne dotknięcie czytnika daje w rezultacie poprawne zidentyfikowanie linii papilarnych. Niektórzy próbują sobie radzić dodając kilka możliwych do zapisania odcisków palca, np. 5 wariantów tylko jednego - kciuka :)

Apple na FashYou »

Wszelkie problemy związane z TouchID mogą pójść w niepamięć, bowiem znany analityk Ming-Chi Kuo z KGI Securities, twierdzi że Apple wraz z wprowadzeniem w tym roku nowych urządzeń do oferty wyposaży je w zupgradeowany TouchID, który pozbawiony będzie błędów odczytu, stając się szybszym i bezpieczniejszym narzędziem w rękach użytkowników. Zdaniem Kuo nowe moduły TouchID będą wymagały pewnych zmian w procesie produkcji i większej dokładności w ich wytwarzaniu. Ponadto cytowany analityk nie daje złudzeń co do tego, że na wbudowany w ekran wyświetlacza iPhona czytnik biometryczny z pewnością przyjdzie nam poczekać, mimo iż patent na takie rozwiązanie został już Apple udzielony.

Źródło zdjęć: apple.com

Czytaj także:

Etui dla iPhona »

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+