VLC Player będzie wspierał Chromecast

Chromecast to niewielkie urządzenie znacząco rozszerzające możliwości domowego telewizora.

"Klucz" przypominający z wyglądu pendrive podłącza się do portu HDMI w telewizorze. Dzięki niemu możemy streamować obraz z dowolnego urządzenia z Androidem, z iPhona, iPada, Maca, laptopa z Windowsem czy Chromebooka bezpośrednio na ekran telewizora. Ponadto, kosztujący 35 dolarów gadżet pozwala na uruchamianie wielu aplikacji internetowych, od serwisów streamujących wideo po  aplikacje radiowe. Samo podłączenie jest dziecinnie proste bowiem sprowadza się do umieszczenia Chromecasta w złączu HDMI oraz połączenia go z naszą siecią WiFi.

Elektronika na FashYou »

Wiele osób na co dzień korzysta na swoich urządzeniach z popularnego odtwarzacza wideo jakim jest VLC. Do tej pory nie było możliwe stremowanie obrazu z tego programu, jednak za sprawą najnowszej aktualizacji do wersji 3.0, nastapiła zmiana (niebawem ma się pojawić do pobrania). Zmiany w najnowszej wersji Video Lan Playera pozwalać będą na zdalne odtwarzanie dowolnych plików multimedialnych za pośrednictwem tego programu.

Prośby społeczności zostały wysłuchane, więc pozostaje tylko czekać na udostępnienie najnowszej wersji aplikacji na poszczególne platformy.

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+