Acer Liquid M220 - smartfon z przyszłym Windows 10

Podczas targów MWC firma Acer pokazała kilka nowych modeli smartfonów. Wśród nich znalazł się miedzy innymi model M220 z Windowsem 8.1 na pokładzie.
Obecnie, gdy rynek nasiąknięty jest urządzeniami z Androidem w najróżniejszych wersjach, być może to właśnie ten kierunek i wybranie opcji z mobilnymi okienkami w tle, okaże się jak najbardziej trafione. Warto dodać, że wkrótce wraz z nadejściem nowego Windows 10, z możliwości update'u skorzysta właśnie Acer Liquid M220.
Smartfon został wyceniony na 70 funtów. Trzeba dodać, że będzie on też posiadać swój odpowiednik z zielonym robotem, jednak o 10 funtów droższy.

Elektronika na FashYou »


Telefon M220 to przyjemne dla oka urządzenie. Tylna część obudowy posiada charakterystyczny zmatowiony wzór, który wraz z karbowaną ramką okalającą smartfona pozwala na jego pewny chwyt. Wyświetlacz jest 4" powierzchnią w rozdzielczości 480x800 pikesli, co wystarczy do typowego korzystania z internetu (aplikacje np. do Facebooka, czy nieskomplikowane www). Do napędzenia Acera użyto dwurdzeniowego procesora, po 1,2GHz na rdzeń wraz 512MB pamięci Ram, co pozwoli na korzystanie z mniej wymagających programów czy gier. Całość zasila bateria 1300mAh, która z powodzeniem powinna wystarczyć na jeden dzień intensywnego korzystania ze smartfona. Pamięć wewnętrzna to jedynie 4GB, ale dzięki możliwości instalacji dodatkowej karty microSD możemy zwiększyć jej pojemność do 32GB. Fani zdjęć znajdą 5MP aparat główny i 2MP kamerę do selfie, które na użytek prywatny są jak najbardziej zadowalające.

Telefony Acer »


Telefon póki co to jedno z tańszych urządzeń z Windowsem  mobilnym, który w najbliższej przyszłości zyska na znaczeniu za sprawą wersji 10 (tylko 512MB Ramu!). Mimo wszystko Windows Phone nie należy do najpopularniejszych rozwiązań i nadal może się zdarzyć że będzie nam brakować pewnych aplikacji. Jednak możliwość wyboru pomiędzy okienkami a Androidem z pewnością jest dobrym ruchem z punktu widzenia konsumentów.

Źródło okładki: techradar.com

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+