Alcatel OneTouch Idol 3 - odwracalny smartfon


Na tegorocznych targach MWC w Barcelonie Alcatel zaprezentował ciekawe rozwiązania w kwestii odbierania połączeń w smartfonie.
Mowa o najnowszym produkcie, jaki pokazano podczas show, a konkretnie telefonie OneTouch Idol 3. To co sprawia, że jest on taki unikalny, to możliwość dzwonienia i nawiązywania połączeń niezależnie od tego, jak trzymamy aparat. Idol 3 wyposażony jest bowiem zarówno w głośnik górny jak i dolny oraz 2 mikrofony. Od teraz, gdy ktoś do nas zadzwoni, nie trzeba już więc będzie zerkać i sprawdzać, czy aby na pewno nasz smartfon do ucha przyłożyliśmy dobrą stroną.

Ponadto trzeba przyznać, iż specyfikacja modelu jest całkiem przyzwoita, jak na aparat który na szybko zmieniającym się rynku ma być obecny jeszcze jakąś chwilę. OneTouch Idol 3 występuje w dwóch wariantach różniących się wielkością ekranu. Model z ekranem 5,5" czyli typowy phablet będzie posiadał ekran Full HD IPS. Napędzany będzie procesorem Snapdragon 615 64bit o aż 8-rdzeniach, wspierać go będzie 2GB Ramu a także 16 lub 32GB pamięci flash. Do zdjęć przewidziano 13MP aparat główny oraz aż 8MP aparat przedni dedykowany do selfie. Dzięki aż dwóm głośnikom możemy spodziewać się przyzwoitej jakości dźwięku stereo, całość natomiast zasilać będzie bateria 2910mAh.

Elektronika na FashYou »

Mniejszy brat dysponować będzie ekranem 4,7" w jakości 720p. Znajdzie się w nim odrobinę gorszy procesor Snapdragon 410, cztero-rdzeniowy 1,2GHz. Od modelu z ekranem 5,5" odróżniać go też będzie mniejsza rozdzielczość kamery przedniej - 5MP oraz bateria 2000mh.
Oba telefony zaliczać będziemy jednak raczej do średniej półki, mimo dość agresywnych cen na poziomie 250 (za 5,5") i 200 (za 4,7") euro.

Źródło zdjęcia: gsmarena.com

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+