Android Wear będzie jeszcze lepszy?


Internet aż huczy od wszelkich informacji na temat nowego Apple Watch ».

Jednak smartwatch Apple to nie jedyny produkt, nad którym warto się co chwilę zatrzymać. Pamiętajmy, że Google nadal pracuje i stara się rozwijać swój system Android Wear dla konkurencyjnych dla Apple Watch inteligentnych zegarków.

Według najnowszy plotek nowa aktualizacja systemu naręcznego Google wprowadzić ma możliwość bezpośrednich połączeń WiFi (direct WiFi). Oznacza to, że będzie można korzystać z pewnych funkcji zegarka w momencie gdy nie będzie on sparowany przez bluetooth z kompatybilnym smartfonem. Trzeba jednak pamiętać, że aby można było nawiązać połączenie z routerem lub punktem dostępu WiFi, wymagane będzie manualne łączenie przez podanie hasła zabezpieczającego sieć. Funkcjonalność ta obejmować będzie wszystkie modele posiadające na wyposażeniu moduł WiFi (większość sprzedanych smartwatchy z Androidem go posiada).

Elektronika na FashYou »


Obsługa direct WiFi znacząco podniesie poziom użyteczności tego typu zegarków. Będzie można np. otrzymywać powiadomienia z telefonu czy Google Now bez potrzeby łączenia się ze smartfonem. Ponadto, zmiany mają obejmować również sterowanie gestami, co pozwoli np. skrętem nadgarstka przewijać pojawiające się na wyświetlaczu komunikaty. Dodatkowo poprawiony zostanie UI, co pozwoli na łatwiejszy dostęp do aplikacji takich jak kontakty, gdzie w obecnej chwili trzeba albo skorzystać z wyszukiwania głosowego albo przekopać się przez szereg pozycji w menu.

Powyższe informacja to póki co plotka, ale biorąc pod uwagę ich źródło powiązane bezpośrednio z produktem Android Wear, można mieć nadzieję, że jest jak najbardziej trafione. Tak czy siak, Google nie porzuci prac nad rozwojem nowego systemu i w pewnym momencie omawiane zmiany wejdą w życie.

Źródło zdjęć: moto360.motorola.com, android.com

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+