Apple Macbook 12" - zalety najnowszego notebooka


Dzisiaj jest ważny dzień dla Apple. Właśnie został oficjalnie ogłoszony najnowszy komputer osobisty Apple Macbook 12 cali z ekranem Retina.

Urządzenie zaprezentowano podczas marcowego Special Event w Yerba Buena Center. Nowy Macbook był jednym z głównych tematów prezentacji. Oprócz tego podczas show omawiano możliwości Apple Watch oraz zapowiedziano uruchomienie usługi HBO Now w urządzeniach Apple TV. Nowy komputer Apple był przez wiele osób długo wyczekiwaną pozycją, z uwagi na wiele interesujących cech, o których niżej.

Elektronika na FashYou »


Nowy Macbook 12" z ekranem Retina będzie można nabyć aż w trzech wersjach kolorystycznych:
  • złoty, 
  • szary,
  • srebrny. 

Oferty Macbooków »
Notebook waży niecały kilogram i jest najcieńszym z Macbooków jaki wyprodukowano do tej pory (o 24% cieńszy od 11" Macbooka Air). Nowy komputer osobisty posiada również przeprojektowaną klawiaturę oraz nowy mechanizm działania klawiszy, które od teraz są jeszcze bardziej precyzyjne i stabilne, a ponadto cechuje je o 17% większa powierzchnia. Podświetlenie klawiszy zrealizowano za sprawą diod LED znajdujących się pod każdym z nich.


Nowy ekran Retina zużywa o 30% mniej energii niż dotychczas, oferując tę samą jasność co poprzednicy. W 12" Macbooku znalazł się również nowy touchpad z detekotrem siły nacisku, który oferuje jeszcze większe możliwości wykorzystania go na co dzień. Każdy mocniejszy nacik spowoduje inne reakcje i typ wydawanych poleceń (np. im mocniej naciśniemy, tym szybciej możemy przewijać wideo). Dodatkowo posiada on wbudowany mechanizm wibracji, tak więc wrażenia podczas korzystania ze sprzętu wyniosą nas na wyższy poziom.


Wnętrze nowego Macbooka to o 67% mniejsza płyta główna niż u poprzedników, dzięki czemu pozostała przestrzeń mogła być wypełniona sekcjami baterii. Dodatkowo zainstalowany w macu procesor Intel z Serii M nie wymaga użycia wentylatorów, wiec praca na nim odbywa się w totalnej ciszy. Użyta bateria pozwoli na 9 godzin typowej pracy lub 10h odtwarzania wideo z iTunes. Na próżno szukać w nim wszystkich złącz, do których byliśmy do tej pory przyzwyczajeni, od teraz jeden port USB-C zastępuje je wszystkie (USB, DisplayProt, HDMI oraz VGA).


Nowy Macbook do kupienia będzie po 10 kwietnia. Wersja  z procesorem Intel Core M Dual 1,1GHz i 256GB SSD ma kosztować 1299 dolarów, natomiast za model z procesorem Intel Core M Dual 1,2GHz i 512GB SSD, trzeba będzie zapłacić 1599 dolarów.

Źródło zdjęć: apple.com

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+