Beta iOS 8.3 - co nowego?

Wraz pojawieniem się na rynku Apple Watch », użytkownicy urządzeń z nadgryzionym jabłkiem doczekają się premiery mobilnego systemu w wersji 8.3. Tymczasem Apple » udostępniło deweloperom kolejną już wersję beta tego oprogramowania. Ponownie udało się bez większych problemów odkryć nowe funkcje: jedna związana z Siri, druga natomiast z ustawieniami zakupów w sklepie iTunes.

Od teraz dzięki Siri będzie możliwe wykonywanie połączeń głosowych za pośrednictwem wbudowanego głośnika. Aby było to możliwe, należy wydać asystentce odpowiednie polecenie: "Call (nazwa kontaktu) on speaker", gdzie w obecnej chwili na sofcie 8.2 Siri po prostu zignoruje naszą komendę. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie w przypadku, gdy nie mamy możliwości wzięcia fizycznie telefonu » do ręki.

Telefony Apple »

Ponadto w ustawieniach zakupów w iTunes natrafiamy na opcję "Ustawienia hasła", która umożliwia rezygnację z podawania hasła podczas zakupów w sklepie, włączenie na stałe lub bądź czasowe opóźnienie (akurat te dwie ostatnie możliwości nie są nowościami). Odznaczenie opcji wymagania hasła pozwoli na szybkie pobieranie darmowych pozycji z iTunes. Z uwagi na oznaczenie beta iOS 8.3 » funkcja nie działa jeszcze poprawnie.


Warto dodać, że soft 8.3 przyniósł w poprzednich betach nowe emoji, usprawnioną klawiaturę systemową, bezprzewodową funkcję CarPlay, wsparcie dla weryfikacji dwuetapowej Google, wsparcie dla Apple Pay dla Chin, nowe języki Siri czy też filtrowanie wiadomości.

Źródło grafik: macrumors.com

iPhone OHH Image Banner 336 x 280

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+