Chromecast sterowany pilotem od telewizora!

Chromecast to niewielkie urządzenie, które potrafi zrobić z telewizora domowe centrum rozrywki.

Jedyne czego potrzebujemy, to złącze HDMI w telewizorze. Kosztujący jedynie 200zł gadżet pozwala na korzystanie z wielu serwisów streamingowych w telewizorach, które nie posiadają funkcji Smart. Ponadto umożliwia on przesyłanie obrazu ze smartfona lub komputera bezpośrednio na duży ekran.

Do tej pory niemożliwe było sterowanie Chromecastem przy pomocy pilota telewizyjnego, wymagany był do tego sparowany smartfon albo komputer PC. Nowy firmware wypuszczony przez Google zezwala użytkownikom na sterowanie stickiem przy użyciu zwykłego pilota. Odbywa się to za pośrednictwem HDMI-CEC, które routuje sygnał z pilota do Chromecast'a.  Takie rozwiązanie nie działa jednak na starszych telewizorach i wspiera jedynie możliwość Play oraz Pause. Nie byłoby takiego ograniczenia gdyby gadżet od Google posiadał port na podczerwień.

Elektronika na FashYou »

Niektórzy już mogą zauważyć działanie nowej funkcji między innymi w takich aplikacjach jak Netflix, YouTube, Play Music, BBC iPlayer czy też HBO Go. Używanie pilota TV nie wyklucza oczywiście możliwości sterownia np. smartfonem.

Źródło okładki: store.google.com

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+