Darmowe programy Avast dla Twojego smartfona

Avast to firma najbardziej nam znana z programu antywirusowego o tej samej nazwie, służącego do zabezpieczania komputerów przed niechcianym i szkodliwym oprogramowaniem. Firma nie tylko dba o nasze laptopy czy komputery PC, ale również o urządzenia mobilne takie jak smartfony.

Do grona możliwych do instalacji na telefonie programów dołączyły właśnie dwie nowe apki, GrimeFighter oraz Battery Saver, które sprawią, że telefon będzie dłużej działał tak, jakby dopiero był wyjęty z pudełka. Wiadomo przecież, że z czasem pamięć urządzeń się "zapycha", spowalniając działanie systemu i szybciej rozładowuje się bateria. Pozostaje nam wtedy albo resetowanie telefonu albo wgrywanie oprogramowania systemowego od nowa.

Pierwszy z programów, GrimeFighter ma za zadanie oczyścić telefon ze zbędnych plików, w tym tych jednorazowych, cache'u oraz miniatur po to by zwolnić miejsce na dysku. W zapchanym telefonie nie dość, że brakuje miejsca na instalację nowych programów, to spowalnia też standardowe działanie. Programu można używać bez obaw o utratę cennych danych, gdyż usuwane są tylko te pliki które nie maja wpływu na poprawne działanie naszego smartfona.

Elektronika na FashYou »


Drugi program - Battery Saver, poprawia czas życia urządzenia na jednym ładowaniu. Jego efektywność może sięgnąć nawet 20%. Program optymalizuje ustawienia związane z Internetem, jednością ekranu czy też czasem oczekiwania. Może np. wyłączyć trwale te aplikacje, które w znaczący, negatywny sposób wpływają na zużycie akumulatora. Wykorzystuje on również profile, które dostosowują się do potrzeb użytkownika w zależności od lokalizacji czy poziomu naładowania baterii.

Oba programy są do pobrania za darmo dla urządzeń z Androidem ze sklepu Google Play w telefonie.

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+