Facebook Messenger pozwala przesyłać nie tylko wiadomości

Facebook Messenger po ostatniej aktualizacji zyskał nowe możliwości. Podczas F8, specjalnego wydarzenia Facebooka, przeznaczonego w głównej mierze dla deweloperów poinformowano, że od teraz Messenger będzie mógł udostępniać wartościowe treści z innych kompatybilnych programów.

Będzie można współdzielić np. gify, video czy muzykę. Funkcjonalność ta będzie przeznaczona dla wszystkich trzech największych platform mobilnych iOS, Android oraz Windows Phone » (tu jednak trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać). W obecnej chwili z nowym Messengerem kompatybilnych jest już ponad 40 pozycji ich liczba zapewne będzie się z każdą chwilą powiększać o kolejne pomysły i rozwiązania.

iPhone OHH Image Banner 300 x 250

Jak z tego korzystać? 

Wystarczy pobrać najnowsze uaktualnienie Messengera z odpowiedniego dla naszego urządzenia sklepu: App Store lub Google Play. Następnie w oknie rozmowy należy wybrać opcję: "..." która otworzy okno z kompatybilnymi programami, a te będzie można zainstalować i następnie dzielić się treścią. Możliwości jakie niesie za sobą wejście Messengera na wyższy poziom jest dużo więcej, bo oprócz dzielenia się gifami czy nagraną muzyka, możliwe będzie również otrzymywanie np. paragonów lub powiadomień o statusie przesyłki ze sklepów internetowych » wspierających to rozwiązanie, będzie można nawet dokonywać zakupów za jego pośrednictwem.Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+